طراحی گرافیک طراحی گرافیک .

طراحی گرافیک

قیمت طراحی لوگو در انواع مختلف

امروزه طراحی لوگو و یا داشتن یک نشان تجاری منحصر به فرد، به منظور راه اندازی و آغاز یک کسب و کار نوین، شرکت های کارآفرین و حتی کارخانجات تولید کننده، ضرورتی غیر قابل اغماض به شمار می آید...

برای سفارش طراحی لوگو می توانید به سایت آرمکده مراجعه کنید.
امروزه طراحی لوگو و یا داشتن یک نشان تجاری منحصر به فرد،  به منظور راه اندازی و آغاز یک کسب و کار نوین، شرکت های کارآفرین و حتی کارخانجات تولید کننده، ضرورتی غیر قابل اغماض به شمار می آید. لوگو و یا اصطلاحاً آرم،  معرف کسب و کار کمپانی، کارخانه، موسسه و یا هر واحد تاسیس شده است. آگاهی از قیمت طراحی لوگو، یکی از سوالات رایج در خصوص طراحی و ساخت این نشان تجاری بوده  بعد بسته به فاکتورهای فراوانی، در بازه های متفاوتی قرار خواهد گرفت.

لوگو و یا نشان تجاری چیست؟

 لوگو مهمترین جزء بستری نمایشگر هویت یک کمپانی، سازمان، کارخانه، موسسه و یا هر واحد عملکردی با فعالیت های متفاوت است که به شکل حروف، اشکال، متن کوتاه، و یا ترکیبی از تمامی موارد مذکور، با استفاده از خلاقیت و هنر طراح در هم آمیخته شده و به عنوان یکی از مهمترین پارامترهای تاثیر گذار در کسب موفقیت های کاری، به نام واحد مورد نظر ثبت خواهد شد.

 یکی از پیشنهاد های مهم در خصوص موفقیت های بازاریابی به دنبال طراحی لوگو و یا نشان تجاری، اهمیت به کیفیت و مشورت با طراحان حرفه ای و کار آزموده در این زمینه است. انتخاب طراحان آماتور، بی تجربه با استفاده از طرح‌های ساده به منظور کاهش هزینه های طراحی لوگو، اثرات نامطلوبی در موفقیت های بازاریابی و توسعه کسب و کارهای مورد نظر در آغاز فعالیت های تازه تاسیس داشته و یکی از اشتباهات رایج در خصوص طراحی لوگو به شمار می‌آید.

‌ نرم افزار های طراحی لوگو

 تا چندین سال پیش، طراحی لوگو و یا نشان تجاری با استفاده از طراحی های دستی و نرم‌افزارهای مبتدی در این زمینه انجام می گرفت؛ اما خوشبختانه امروزه با توجه به گسترش و توسعه علوم نرم‌افزاری و ابزارهای طراحی و گرافیکی، طراحی لوگو رنگ و لعابی دیگر به خود گرفته و از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشد. امروزه طراحی انواع مختلف لوگو درس سطح مبتدی، نیمه حرفه‌ای و تمام حرفه‌ای با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف انجام خواهد شد.

 روش های مختلف طراحی انواع لوگو

طراحی و ساخت لوگو توسط افراد مبتدی

 یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های طراحی لوگو، واگذار کردن پروژه به افراد مبتدی(فاقد دانش گرافیکی)، با استفاده از نرم افزار های ساده و آماتور است.

طراحی و ساخت لوگو توسط افراد نیمه حرفه‌ای

 این سبک از طراحی و ساخت لوگو توسط افراد نسبتاً حرفه ای( با دانش پایه از علوم گرافیکی و سابقه کاری کوتاه)، با استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته تر و صرف هزینه‌های بیشتر انجام خواهد شد.

طراحی و ساخت لوگو توسط افراد فوق حرفه‌ای

 یکی دیگر از روش های پرطرفدار طراحی و ساخت لوگو، پروژه به افراد فوق حرفه ای( دارای دانش بسیار قوی و سابقه کاری چندین ساله) استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی و حرفه‌ای است. این نوع از طراحی لوگو احتیاج به پرداخت هزینه های بسیار زیادی داشته و از ضمانت های بازگشت سرمایه برای موسسین کسب و کارهای تازه بنیاد به شمار می آید.

 

 طراحی لوگو در موفقیت های کسب و کار

 لوگو به عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتور های معرف کسب و کار و فعالیت تجاری، هنری، صنعتی و فرهنگی، بخش بسیار مهمی از استراتژی بازاریابی و موفقیت‌های آتی در گسترش و رونق کسب و کارهای نوبنیاد و تازه تاسیس به شمار می‌آید. طراحی و ساخت لوگو به دلیل ثبت جهانی آن به عنوان یک برند، اهمیت بسیار زیادی داشته و از مهم ترین و اصلی ترین اهداف بازاریابی، معرفی و کسب انحصار فعالیت در کسب و کارهای کوچک و بسیار بزرگ در سطح بین المللی به شمار می آید.

 اصول مهم طراحی و ساخت لوگو

با توجه به بسیاری از اصول و قوانین وضع شده در خصوص استفاده از یک نشان تجاری معتبر و قدرتمند اهمیت بسیار زیادی داشته و مستلزم رعایت بایدها و نبایدهای فراوانی در این خصوص است.

لوگو و یا نشان تجاری طراحی شده باید منحصر به فرد و یا بدون تکرار طراحی شود.

لوگوی طراحی شده باید دربرگیرنده اطلاعات کلی در خصوص فعالیت شرکت و یا سازمان مورد نظر باشد.

در طراحی لوگو توصیه می شود به اصول گرافیکی و استفاده از رنگ ها، نماد ها، تایپوگرافی و بسیاری از موارد توجه  شود.

سایت های ارائه دهنده نرم افزار های لوگو ساز

 امروزه یکی از راه های بسیار آسان و پرطرفدار به منظور دریافت نرم افزار های جهانی و مورد استفاده در خصوص طراحی و ساخت لوگو، توسط سایت های رایگان است. در این روش امکان دریافت انواع مختلفی از نرم افزار های لوگو ساز در اختیار کاربر وجود داشته و از جمله راه های کم هزینه به منظور طراحی لوگو و یا نشان تجاری به شمار می آید.

منبع :

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/23/2347791/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۴:۵۰ توسط:آیدا موضوع: نظرات (0)

ساخت لوگو

آیا تاکنون برند بزرگی بدون آرم دیده اید؟ نه؟ به این دلیل که هیچ موردی وجود ندارد یک آرم تأثیر عمده ای در درک مشتریان از برند شما دارد. بنابراین به طور طبیعی ، شما می خواهید لوگوی شما برجسته باشد. اما چگونه می توانید به آنجا برسید؟ غصه نخور! این راهنمای مفید همه چیزهایی را که باید برای ساخت لوگو مناسب برای شما و تجارت خود بدانید به شما آموزش می دهد. از تعریف هویت نام تجاری خود و درک آنچه یک لوگوی عالی ایجاد می کند ، تا انتخاب های مناسب طراحی و پیمایش روند طراحی ، برای یادگیری نحوه طراحی یک آرم ، ادامه مطلب را بخوانید. در اینجا مهمترین مراحل طراحی آرم وجود دارد: ممکن است از خود بپرسید: چگونه می توانم آرم خودم را طراحی کنم؟ این مراحلی است که باید دنبال کنید: دلیل نیاز به آرم را بفهمید هویت برند خود را مشخص کنید برای طراحی خود الهام بگیرید مسابقه را بررسی کنید سبک طراحی خود را انتخاب کنید نوع مناسب آرم را پیدا کنید به رنگ توجه کنید تایپوگرافی مناسب را انتخاب کنید با طراح خود ارتباط برقرار کنید گزینه های آرم خود را ارزیابی کنید چه کاری نباید هنگام طراحی آرم انجام دهید طرح آرم خود را در برند خود ادغام کنید.

منبع:

https://logodesign.farsiblog.com/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۴:۱۷ توسط:آیدا موضوع: نظرات (0)

لوگو چیست و چرا از اهمیت بالایی برخوردار است؟

لوگو یکی از اجزای مهم در هر برند و کسب و کاری است که می تواند معرف ویژگی ها و محصولات آن باشد. این جلوه های بصری انواع مختلفی دارند که لازم است با توجه به نوع کسب و کار و سایر ویژگی های دیگر که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم، طراحی بشوند. در این مقاله بیشتر به معرفی logo و اهمیت آن می پردازیم.

معرفی لوگو
امروزه کمتر کسی یافت می شود که با لوگو های شرکت های معروفی مانند اپل، نایک، پپسی و ... آشنا نباشد. logo کلمه ای لاتین به معنی نماد، آرم و نشان واره می باشد. این نشانه های گرافیکی را می توان به اشکال گوناگونی که به سلیقه و خلاقیت طراحان گرافیک بستگی دارد، طراحی کرد. لوگو ها به صورت های گوناگونی نظیر حروف، نشانه ها، سمبل یا ترکیبی از این موارد می باشد که به عنوان سمبل و نمادی است که شرکت های تجاری، صنعتی، تولید و کسب و کار های خود با آن شناخته می شود. این عنصر گرافیکی بسته به ذهن خلاق طراحان گرافیک و منحصر به فرد بودن و جلوه بصری که دارا هستند، می توانند در ذهن مخاطبان خود ماندگار شوند. 

تصویر شماره یک

دلایل اهمیت طراحی لوگو
از دلایل اهمیت این عنصر بصری، می توان به این مورد اشاره کرد که به وسیله آن می توان در زمینه کسب و کار به خصوصیات و تعیین هویت یک سازمان یا کالا جنبه بصری بخشید. طراحی یک سمبل جذاب و کارآمد نقش بسزایی در محبوبیت یک برند دارد. لوگـویی که به خوبی طراحی شده باشد در به ماندگاری نام برند و شرکت و دیده شدن آن در ذهن مشتریان و مخاطبان نقش مهمی دارد. شکل و رنگ لـوگو از مواردی است که ماندگاری برند در ذهن مشتریان را بیشتر می کند. یک لوگو منحصر بفرد باعث می شود که نوع خدمات، اهداف و محصول یک شرکت راحتتر و سریعتر به مخاطبان معرفی شود.

تصویر شماره دو

عوامل مهم در تاثیرگذاری لوگو
از ویژگی ها و فاکتورهای مهمی که می تواند طراحی logo یا لوگو را تاثیر گذارتر نماید، می توان به این موارد اشاره کرد:

انعطاف پذیری: به عنوان مثال شرکت گوگل در طراحی برند به گونه ای عمل کرد که توانست در سالهای بعد نیز سمبل خود را بهبود بخشیده و در مناسبت های مختلف، نشانه های مرتبط با آن روز را در آن بروز رسانی کند.
رنگ: در انتخاب رنگ نیز باید به ماهیت کسب و کار توجه داشت، به عنوان مثال رنگ قرمز برای تجارت های سرشار از انرژی و جسارت مناسب است، رنگ سبز نماد طبیعت و رشد و رنگ آبی، آرامش را به مخاطب القا می کند. 
به کار گیری نام کسب و کار در برند: به عنوان مثال برند هایی مانند کوکا کولا و استار باکس را می توان نام برد که از نام شرکت برای طراحی آرم آن مورد استفاده قرار گرفتند.
پایداری برند: یک طراحی موفق باید به گونه ای باشد که در طول زمان تکامل یافته و ماندگاری خود را با گذراندن طرح ها و مد های گوناگون از دست ندهد.
همچنین در طراحی لـوگو باید نکات زیر رعایت شود:

باید با موضوع، مفهوم و ویژگی های برند سنخیت داشته باشد.
بدون هیچ مشکلی در وب سایت ها و کار های چاپی به صورت آنلاین قابل استفاده باشد.
تصویر شماره سه

تفاوت logo و آرم
لوگو و آرم تفاوت های زیادی دارند و تنها وجه اشتراک آنها در این است که هر دو سمبلی منحصر به فرد برای معرفی سازمان، شرکت، موسسه و ... می باشد.

لوگو یک نماد به شکل و فرم های مختلف گرافیکی است در صورتی که آرم ها یک عنوان گرافیکی به شمار نمی آیند و فقط یک نشانه و یا تصویر گرافیکی ساده هستند.

با دیدن یک آرم می توان گفت که مربوط به چه عنوان و موضوعی است اما نمی توان به این مورد پرداخت که برای چه جایی ( اسم شرکت و سازمان و .... ) می باشد، بنابراین نام شرکت مربوطه در کنار یا زیر آرم ذکر می شود. همچنین در طراحی یک آرم فقط از تصاویر استفاده می شود و کلمات در آن کاربردی ندارد.

در طراحی یک برند از تصویری استفاده می شود که به نام برند و محصول مربوط است در صورتی که در طراحی آرم، تصویر مورد طراحی ارتباط مستقیمی با نام محصول و شرکت دارد.

در طراحی لوگو نیاز به خلاقیت به صورت 100 درصدی مورد نیاز است چون برند شما باید منحصر بفرد باشد ولی در طراحی آرم ، چون نیازی به طراحی اختصاصی آرم وجود ندارد، وجود شباهت ها با سایر رقبا اشکالی نداشته و خلاقیت کمتری در حدود 40 تا 70 درصد مورد نیاز است در نتیجه هزینه پرداختی کمتری وجود دارد.

تصویر شماره سه

انواع logo
در مورد انواع این جلوه های بصری باید گفت:

logo های تصویری: این نوع جلوه های بصری به صورت آیکونیک طراحی می شوند.
logo های نوشتاری: این جلوه های بصری به صورت خلاقانه و سفارشی طراحی شده و می تواند همراه با logo های تصویری باشد.
logo های حرف نماد: این نوع لوگـو ها با حرف اول برند و طراحی خلاقانه شکل می گیرند.
logo های ترکیبی: اگر logo های نوشتاری و تصویری با یکدیگر ترکیب شود، این نوع لوگـو ها ایجاد می شوند.

منبع :

http://armdesign.samenblog.com/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۸:۴۹ توسط:آیدا موضوع: نظرات (0)

نرم افزارهای مختلف طراحی لوگو

ساخت لوگو و یا اصطلاحاً نشان تجاری، یکی از نخستین مراحل راه اندازی و تاسیس کسب و کارهای نوبنیاد و یا هر نوعی از تجارت است. لوگو و یا آرم، معمولا به شکل یک علامت، تصویر، متن کوتاه و یا ترکیبی از تمامی موارد، توسط نرم ‌افزارهای گرافیکی مختلف طراحی شده و به شکل اختصاصی به ثبت خواهد رسید. امروزه بسیاری از سایت های معتبر جهانی به ارائه نرم افزارهای مبتدی و حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت لوگو پرداخته و پاسخگوی نیاز بسیاری از کاربران در این خصوص خواهند بود.قیمت طراحی لوگو

اهمیت طراحی نشان تجاری و یا لوگو
لوگو یکی از مهمترین و اصلی ترین نشان هویت بخش به تمامی ارگان ها، سازمان ها، کارخانجات و سازمان های دولتی و یا خصوصی است. بیشترین اهمیت طراحی لوگو به دلیل متمایز سازی و ایجاد انحصار در کسب و کار و فعالیت یک ارگان بوده و قادر به معرفی فعالیت های مورد نظر افراد در سراسر جهان خواهد بود. از این رو پرداخت هزینه های بسیار زیاد به منظور طراحی و ساخت لوگو، از مراحل غیر قابل اغماض و بسیار ضروری تاسیس، معرفی و گسترش کسب و کارهای مطرح و بسیار بزرگ در سطح جهانی به شمار می آید.

 
انواع مختلف طراحی لوگو چگونه است؟

طراحی آرم و یا لوگو توسط افراد مبتدی
یکی از روش های ساده به منظور طراحی و ساخت لوگو و یا نشان تجاری در آغاز یک کسب و کار ساده و نوپا، کمک گرفتن از افراد مبتدی و یا اصطلاحا آماتور در این زمینه است. از مزایای اصلی این نوع از طراحی لوگو، معرفی و اعلام آغاز فعالیت رسمی در زمینه مورد نظر با صرف هزینه های کمتر و مقرون به صرفه است. این نوع از طراحی و ساخت لوگو معمولا توسط نرم افزارهای بسیار ساده و عمومی انجام شده و احتیاج به دانش تخصصی علوم گرافیکی نخواهد داشت.

طراحی آرم و یا لوگو توسط افراد نیمه حرفه ای

ایده پردازی ساخت لوگو توسط افراد نیمه حرفه ای در مقایسه با طراحی ساده آن، احتیاج به پرداخت هزینه های بیشتر، دانش پایه ای از علوم گرافیکی توسط طراح و استفاده از نرم افزارهای گرافیکی تخصصی تر خواهد داشت. معمولا این سبک از طراحی انواع لوگو به منظور معرفی و انحصار شرکت، ارگان و سازمان های بزرگ تر در سطح کشوری انجام خواهد شد.

طراحی آرم و یا لوگو توسط افراد حرفه ای

این سبک از طراحی لوگو و یا نشان تجاری توسط افراد کاملا متخصص، مجرب و با سابقه در این زمینه انجام شده و احتیاج به پرداخت هزینه های بسیار زیادی خواهد داشت. طراحی نشان تجاری توسط افراد حرفه ای به منظور معرفی و ایجاد انحصار در شرکت های بسیار بزرگ و فعال در سطح بین المللی انجام شده و احتیاج به مهارت های حرفه ای، خلاقیت و استفاده از چندین نرم افزار گرافیکی بسیار تخصصی خواهد داشت. معمولا در سطح جهانی این نوع از طراحی لوگو به شکل گروهی انجام شده و نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت.

منبع :

http://armdesign.samenblog.com/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88.html

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۶:۱۱ توسط:آیدا موضوع: نظرات (0)